اگر شما نرم افزار deep freeze را بر روی سیستم خود نصب کرده اید ولی رمز آن را فراموش کرده اید با استفاده از این آموزش سرزمین عجایب می توانید به آسانی قفل آن را بشکنید.

 

این آموزش برای حالتی هست که نرم‌افزار Deep Freeze شما اجرا می‌شود ولی پسوردش را فراموش کرده اید یا هر پسوردی می‌زنید قبول نمی‌کند.
این آموزش، هم برای نسخه‌ی Enterprise و هم نسخه‌ی Standard نرم‌افزار Deep Freeze جواب می‌دهد.

 

آموزش شکستن قفل نرم افزار
 در مرحله‌ی اول شما نیاز به یک سیستم جدید دارید که در آن Deep Freeze نصب نباشد یا مشکلی در باز کردن پسوردش نداشته باشید و دسترسی کامل به آن داشته باشید.

پس اگر چنین سیستمی ندارید، یکی تهیه نمایید و یک Deep Freeze جدید روی آن نصب نمایید. به طوری که بتوانید با وارد کردن پسورد به پنل مدیریتی آن دسترسی پیدا کنید.

در نظر داشته باشید در نسخه‌ی Standard، ورژن Deep Freeze که نصب می‌کنید با آن ورژنی که روی سیستم خراب می باشد یکی باشد. اگر هم از نسخه‌ی Enterprise، کلاینت‌ها را نصب می‌کنید دقت کنید که فایل Client ها باید از یک سرور استخراج شده باشد و آن سرور هم باید دقیقا همانی باشد که برای آن سیستم خراب از آن استفاده کرده اید.

ابزار بعدی که نیاز داریم، یک ویندوز بوتیبل می باشد که می توانید از لینک زیر دانلود نمایید.


دانلود کنیدوسیله‌ی بعدی هم یک فلش یا یک هارد اکسترنال می باشد که بشود فایل‌های مورد نیاز را بین سیستم‌ها جابه‌جا کرد.
پس از رایت Hiren Boot روی CD یا فلش مدیای بوتیبل شده‌ی آن را داخل سیستمی که دیپ‌فریز آن سالم هست قرار بدهید.
آن فلش یا هارد اکسترنالی که گفتم را هم به سیستم وصل کنید.
سپس سیستم را با Hiren Boot، بوت کنید و وارد Windows XP بشوید.
در آنجا وارد My Computer بشوید و درایوی که ویندوز روی  آ« نصب شده است را پیدا کنید. معمولا همان درایو دومی بعد از Ram Disk و به نام C،‌ درایو مورد نظر می باشد.

 


سپس فایل Persi0.sys را بر روی آن فلش یا هارد اکسترنال کپی کنید و سیستم را خاموش کنید.حالا فلش و دیسک بوتیبل Hiren Boot را در سیستمی که دیپ‌فریزش مشکل داشت قرار بدهیدد و مثل همان قبل، با Portable Windows XP بوت بشوید ولی این بار فایل Persi0.sys را از فلش، روی درایو C این سیستم کپی کنید.

در واقع ما فایل Persi0.sys را از سیستم سالم به سیستم خراب منتقل کرده ایم.
این فایل حاوی پسورد و اطلاعات دیپ‌فریز می باشد و با جایگزین کردن آن می‌توانیم به تنظیمات دیپ‌فریز خراب دسترسی پیدا کنیم.
پس از جایگزینی فایل، سیستم را ریست کنید و با حالت معمولی ویندوز را بالا بیاورید.
حالا می‌تونید با نگه داشتن Shift و دابل کلیک کردن روی آیکون Deep Freeze در نوار استارت، برنامه‌ش را باز کنید و با پسوردی که برای آن سیستم سالم در نظر گرفته بودید، این سیستمی که مشکل داشت را هم باز کنید و سپس از حالت فریز خارج کنید.