با احتمال زیاد برای شما نیز بارها پیش آمده که هنگامی که با موبایل خود به WiFi متصل شده‌اید و در حال انجام کار مهمی هستید ، به دلایل مختلف قدرت سیگنال wifi متغیر یا ضعیف بوده و این مشکل باعث عصبانی شدن شما شده است. در این پست از سرزمین عجایب قصد داریم راهکاری عملی را در چند مرحله ساده برای شما شرح دهیم که به کمک آن بتوانید سیگنال شبکه WiFi را تقویت نمایید.
 
 
در این ترفند سرزمین عجایب نوع و مدل گوشی مهم نمی باشد و از هیچ گونه نرم افزاری استفاده نمی شود.
 
 
مرحله بدست آوردن IP
 
در منو چستجو ویندوز عبارت cmd را تایپ نمایید و آن را اجرا نمایید.
 
بعد از باز شدن پنجره cmd، عبارت ipconfig را تایپ کرده و کلید اینتر را بزنید و کمی صبر کنید.  
 
در جلوی عبارت Default Gateway، آی‌پی روتر شما نوشته شده است ، آن را یادداشت فرمایید.
 
 
ورود به رابط کاربری روتر
 
 
در این مرحله به سراغ گوشی هوشمند خود بروید و مقدار  Default Gateway که در قسمت قبل یادداشت کردیم را در نوار آدرس مرورگر گوشی وارد نمایید.
 
پنجره‌ای باز می‌شود که برای ورود به رابط کاربری روتر از شما نام کاربری و رمز عبور می‌خواهد. اگر قبلا این فیلدها را تغییر نداده باشید کافی است در قسمت username و password کلمه admin را وارد نمایید تا صفحه تنظیمات روتر باز شود.
 
 
افزایش سیگنال شبکه WIFI
 
 
وقتی وارد صفحه رابط کاربری روتر شدید بسته به مدل آن گزینه‌های مختلفی پیش روی شما قرار می‌گیرد. تصویری این آموزش سرزمین عجایب مربوط به یکی از روترهای tp-link می باشد و منوهای اصلی در سمت چپ صفحه قرار دارند. اگر شما از روتر دیگری استفاده می‌کنید . کافیست از منوی وایرلس وارد قسمت wireless settings شوید.
 
 
گزینه Channel
 
 
 
گزینه channel به شما می‌گوید که روتر شما با چه فرکانسی سیگنال WiFi را به گوشی منتقل می‌کند.
 
هر چه از کانالی که دیگران استفاده می‌کنند فاصله بگیرید، نویز کمتری به وجود می‌آید و در نتیجه سیگنال بهتر خواهد شد. گام بعدی این است که شبکه‌های اطراف خود را تحلیل نمایید تا ببینید در کدام نقطه کانال شما در بهترین حالت قرار دارد.
 
تحلیل شبکه
 
 
برای تحلیل نیاز به نرم‌افزاری خاص دارید که باید اپلیکیشن مناسب گوشی خود را بیابید. به عنوان مثال برای گوشی‌های اندروید می‌توانید از Wi-Fi Analyzer استفاده نمایید.
 
اکثر ما از روترهای قدیمی 2.4GHz استفاده می‌کنیم و فرض ما این است که شما هم به این نوع روتر متصل می‌شوید.
 
برای روترهای 2.4GHz تا 14 کانال وجود دارد. مسئله اینجاست که هر کانال به اندازه یک طیف 5 مگاهرتزی از بقیه جداست و شبکه شما تا 20 مگاهرتز جواب می‌دهد.
 
این حالت نشان می‌دهد که تا وقتی در یک محدوده دور قرار دارید، شبکه شما در مجاورت دیگر شبکه‌ها قرار دارد. کاری که باید در این قسمت انجام دهید این است که بهترین نقطه را که در آن کمترین تداخل وجود دارد انتخاب نمایید.
 
در تصویر بالا می‌بینید که تنها کانال‌های 1 و 6 و 11 می‌توان بدون هیچ‌گونه تداخل با هم کار کنند. همچنین در این تصویر می‌بینید که بهترین کانال شماره 1 می باشد  که هیچ شبکه دیگری در آن وجود ندارد. متاسفانه ممکن است برخی شماره‌های 2،3،4 و 5 را انتخاب کنند که باعث ایجاد تداخل در سیگنال شما می‌شود.
 
پس با انتخاب گزینه درست می توانید شبکه خود را تقویت نمایید.

 

حجم فایل : 1.5 مگابایت
رمز فایل : wonder-land.rzb.ir
» کپی رایت مطلب
سرزمین عجایب {برترین های وب}
کپی از مطالب سایت در صورت نوشتن منبع مجاز است
مشکلات خود را در انجمن مطرح نمایید