سرزمین عجایب

اصطلاح Wi-Fi مخفف دو کلمه ی Wireless Fidelity است. این نوع شبکه ها بسته به نوع استانداری که از آن پیروی می کنند بردی تا 400 متر دارند. محدوده ی فرکانسی امواج این شبکه در محدوده ی امواج مایکرویوو قرار دارد.
یکی از نگرانی هایی که درمورد استفاده از این شبکه ها وجود دارد، حفظ امنیت آن ها می باشد. چنانچه شما نیز از این تکنولوژی استفاده می کنید و نگران هستید که چه کسانی به شبکه بی سیم شما متصل هستند و در حال استفاده از آن می باشند یا می خواهید جلوی هک شدن اینترنت خود را بگیرید با سرزمین عجایب همراه شوید تا این ترفند را بیاموزید.
 
در این پست سرزمین عجایب ترفندی را برای شما آماده کرده است که فقط خود شما بتوانید از وای فای استفاده کنید و دسترسی به وای فای خود را محدود نمایید و فقط افرادی خاص بتوانند از اینترنت شما استفاده کنند. در این آموزش حتی کسانی که وای فای شما را هک می کنند نمی توانند از اینترنت شما استفاده کنند.
 
ابتدا مرورگر خود را اجرا نمایید و سپس وارد مدیریت دستگاه مودم خود شود.
 
پس از ورود به بخش تنظیمات روتر سربرگ status را انتخاب نماید و در لیست wireless بر روی گزینه refresh کلیک کنید تا تمامی دستگاه های که به دستگاه مودم شما متصل هستند نمایان شود.پس مشاهده MAC ای پی دستگاه های خود آنها را کپی نمایید.
 
سرزمین عجایب
 
هنگامی که مک آی پی تلفن همراه و لب تاپ خود را کپی کردید از منو تنضیمات روتر، سربرگ interface setup را انتخاب کنید و به منوی wireless بروید.
 
سرزمین عجایب
 
در منوی wireless به دنبال بخش wireless MACAddress filter بگردید و تیک گزینه deactivated را بزنید.
 
سرزمین عجایب
 
در این بخش شما می توانید 8 دستگاه برای استفاده از وای فای مجاز کنید و پس از وارد کردن MAC ای پی های مورد نظر تیک گزینه Active را زده و در آخر تنظیمات انجام شده را SAVE نمایید تا تمامی عملیات اعمال شود.
 
با این کار فقط افراد مشخص شده می توانند از اینترنت استفاده کنند ، پس حتی در صورت هک شدن wifi نیز کسی نمی تواند از اینترنت شما استفاده کند.