close
تبلیغات در اینترنت

ابزار وبمستر

سرزمین عجایب - برترین ترفندهای وب - 4
.::محل تبليغات شما::.

سرزمین عجایب - برترین ترفندهای وببرترین ترفندها را از ما بخواهید

امروز چهارشنبه 28 آذر 1397

کاربرد:
-ايجاد شبکه بي سيم بين کامپيوترها در محيط هاي کوچک که پهناي باند کمي مورد نياز است.
- ايجاد ارتباط بي سيم با دستگاه هاي ورودي و خروجي کامپيوترهاي شخصي، مانند صفحه کليد، چاپگر، موس و ميکروفن.

- بلوتوث فروش زيادي در تلفن هاي سلولي داشته است که آنها را قادر ساخته که به کامپيوترها و pdas و handsfree ها و بسياري ديگر از دستگاه ها متصل شوند و به اين ترتيب يک شبکه بي سيم lan را ايجاد مي کنند. به طوري که کنترل بي سيم ارتباط ميان يک تلفن همراه و handsrree مشهورترين کاربرد آن مي باشد.

-انتقال فايل (مثل عکس و voice و غيره) بين گوشي هاي موبايل و pdas و کامپيوترها از طريق obex.

- جايگزين کردن ارتباطات سريال سيمي در :

- دستگاههاي اندازه گيري و آزمايش
- ابزارهاي پزشکي
- گيرنده هاي gps
- وسايل کمک شنوايي
- در دستگاه هاي کنترل راه دور که سابقاً از تکنولوژي infrared در آنها استفاده مي شد.
- اتومبيل و استفاده از تکنولوژي بلوتوث به عنوان free hands تلفن در آن
- کنترل از راه دور تلويزيون بجاي اينفرارد
- کنترل بي سيم کنسول هاي بازي، مانند wii شرکت nintendo و playstation سوني که هر دو قرار است در دسته هاي بازي بي سيم خود از اين تکنولوژي استفاده کنند.

 

 

امنيت:

تهديدات امنيتي مرتبط با فناوري بلوتوث:
با رعايت نکات ايمني و بکارگيري پتانسل هاي خاصي نظير "تائيد" و يا "رمزنگاري" مي توان يک محيط امين ارتباطي را ايجاد نمود که داراي شرايط ايمني مساعدي باشد، تعداد زيادي از دستگاه هائي که از بلوتوث استفاده مي نمايند از کدهاي عددي کوچک موسوم به (pin code) در مقابل رمزهاي عبوري استفاده مي نمايند و همين موضوع مي تواند مشکلات امنيتي خاص خود را به دنبال داشته باشد. در صورتي که افراد غيرمجاز قادر به تشخيص و رديابي يک دستگاه بلوتوث گردند، مي توانند اقدام به ارسال پيام هاي ناخواسته نموده و يا حتي الامکان استفاده از دستگاه بلوتوث را غير ممکن نمايند. يک مهاجم مي تواند با استفاده از مکانيزم هاي موجود به اطلاعات موجود بر روي دستگاه مورد نظر دستيابي و حتي به آنان آسيب رساند.

 

 

حفاظت در مقابل تهديدات:
غيرفعال کردن بلوتوث در زماني که از آن استفاده نمي گردد. صرفاً در مواردي که قصد ارسال اطلاعات از يک دستگاه به دستگاه ديگر وجود دارد، مي بايست پتانسيل بلوتوث فعال گردد و از فعال نمودن آن در ساير موارد اجتناب گردد.
استفاده از بلوتوث در حال نهان، با پيکربندي دستگاه مورد نظر در حالت نهان، ساير دستگاه ها قادر به شناسائي دستگاه مورد نظر نخواهند بود. اين موضع باعث نمي گردد که دستگاه هاي بلوتوث قادر به برقراري ارتباط با يکديگر نباشند. در چنين مواردي مي توان دستگاه ها را "جفت" نمود. بدين ترتيب آنان مي توانند حتي در حالت نهان نيز با يکديگر ارتباط برقرارکنند.

منبع:beytoote
ادامه مطلب
با انواع DVD آشنا شويد

 

 

 

 

 

 

 

از سال 1996 که ديسکهاي ذخيره اطلاعات با فرمتي به نام dvd وارد بازار شدند ، تاکنون پسوند هاي متعددي بر اين فرمت اضافه شده که از جمله آنها مي توان به پسوندهاي -r,+r,-rw,+rw,+r dlاشاره کرد.
در واقع افزوده شدن اين پسوند ها از زماني آغاز شد که ديسکهاي دي وي دي با قابليت رايت کردن وارد بازار شدند.


متاسفانه بر خلاف سي دي ها ، استانداردهاي متفاوتي براي ساخت يک ديسک دي وي دي وجود دارد و گوناگوني اين استانداردها تا حدودي باعث سر درگمي مشتريان براي خريد دستگاهي مناسب مي شود. اين هفته مي خواهيم اين پسوند هاي متفاوت را براي شما رمز گشايي کنيم.
براي اين منظور بد نيست ابتدا به معرفي دو اتحاديه عظيم که در زمينه دستيابي به استاندارد هاي پيشرفته تر با يکديگر رقابت دارند ، بپردازيم. dvd forum نام اتحاديه اي شامل بيش از 200 کمپاني بزرگ است که در زمينه پيشرفت تکنولوژي ديسکهاي دي وي دي همکاري دارند.
از جمله اين کمپاني ها مي توان به هيتاچي ،ميتسوبيشي ، سوني و پايونير اشاره کرد. اين اتحاديه وظيفه ثبت استاندارد هاي جديدي که از طرف شرکت هاي عضو ارائه مي شودرا بر عهده دارد.استانداردهايي که اين اتحاديه ارائه مي کند همگي داراي يک علامت منفي در کنار پسوند دي وي دي هستند.از طرف ديگر dvd+rw alliance نام اتحاديه ديگري است که در رقابت شديد با dvd forum است.
اعضاي اين اتحاديه نيز بالغ بر 200کمپاني بزرگ هستند که از جمله آنها مي توان به ياماها، سوني ، dell و hp اشاره کرد. در اين ميان نکته جالب حضور کمپاني سوني در هر دو اتحاديه است.
استانداردهاي ارائه شده اين اتحاديه همانطور که از نام آن مشخص مي شود با يک علامت مثبت همراه است. در واقع مي توان وجود اين استانداردهاي متفاوت را نتيجه رقابت اين دو اتحاديه دانست که سعي دارند با وضع اين استانداردها فروش محصولات جانبي مربوط را نيزانحصاري نمايند.

 


فرمت هاي اتحاديه dvd forum عبارتند از:
dvd-r: در اينجا حرف r مخفف کلمه recordable است. به اين ترتيب شما ميتوانيد با استفاده از يک دستگاه رايتر دي وي دي اطلاعات را بر روي اين ديسک ذخيره نماييد.
فناوري بکار رفته دراين استاندارد بسيار شبيه به فناوري استاندارد cd-r است که در آن ديسک يک بار رايت مي شود و مي توان آن را بارها خواند.
دستگاههاي که داراي اين استاندارد هستند تنها مي توانند بر روي سي دي هاي dvd-r رايت نمايند.


dvd-rw dvd-r/w :ديسک هاي داراي اين استاندارد نيز قابل رايت هستند وفن آوري به کار رفته در آنها بسيار شبيه ديسک هاي cd-rwاست.
دستگاههايي که داراي اين استاندارد هستند قابليت پخش و رايت بر روي ديسک هاي dvd-rw و dvd-r را دارند.در مقابل ، ديسک هاي اتحاديه dvd+rw alliance با فورمت هاي مثبت قرار دارند که مي توان گفت از چند جهت بر مدلهاي منفي برتري دارند ، ازجمله مي توان به امکان اضافه کردن ، پاک کردن وهمچنين جابجا کردن اطلاعات بر روي ديسک رايت شده - بدون تاثير گذاشتن براطلاعات ديگر- اشاره کرد. همچنين عمل فايناليزه کردن ديسک نيز به نحوي انجام مي شود که سرعت خواندن اطلاعات از روي ديسک بالا مي رود.

 

dvd+r: ديسک هاي اين استاندارد نيز قابل رايت هستند. دستگاههايي که داراي اين استاندارد هستند تنها مي توانند اطلاعات را بر روي ديسک هايي با فرمت dvd+r رايت کنند.


dvd+rw: دستگاهي که داراي اين فرمت باشد مي تواند بر روي ديسک هايي با استاندارد dvd+r و dvd+rw اطلاعات را رايت کند و ديسک هاي اين استاندارد نيز از نظر عملکرد تفاوتي با مدل dvd+r ندارند.
اين نکته لازم به ذکر است که تمامي ديسک هاي با استانداردهاي بالا در رده اي از dvd با نام dvd 5 يا dvd 10 قرار دارند dvd 5 ديسکهايي با يک لايه و يک لبه و ظرفيت 4.7gb هستند و ديسک هاي dvd10 داراي يک لايه ودو لبه و 9.4gbظرفيت هستند.


dvd+r dl: اين نوع ديسک ها از همان فن آوري ديسک هاي dvd+rw بهره مي برند با اين فرق که داراي دو لايه مي باشند. به اين ترتيب ظرفيت اين ديسک ها نسبت به مدل هاي قبلي دو برابر شده است. اين ديسک ها جزو رده اي از ديسک ها با نام dvd 9 و dvd 18 هستند. ديسک هاي dvd 9 داراي دو لايه و يک لبه و ظرفيت 8.5gb هستند و ديسک هاي dvd 18 داراي دو لايه و دو لبه وظرفيت 15.9gb اند. تمامي ديسک هاي ذکر شده در بالا دراکثر دستگاههاي پخش دي وي دي رايج در بازار قابل خواندن هستند.

استاندارد ديگري که توسط اتحاديه آليانس ارائه شده است dvd-ram است که مزيت اين نوع ديسکها بر مدلهاي قبلي امکان چند بار رايت اطلاعات بر روي آنها است. از طرف ديگر اين نوع ديسک ها در دستگاههاي موجود دربازار قابل پخش نيستند و براي استفاده از آنها تياز به دستگاهي متفاوت است.

منبع:beytoote
ادامه مطلب
انتخاب کیف لپ تاپ

 

 

 

 

بعضی از افراد ، کیف لپ تاپ را یک وسیله تجملی و اضافی می دانند و هزینه ای برای خرید آن نمی کنند و یا کیف های نامناسب خریداری می کنند. لپ تاپ یک رایانه قابل حمل است و اصل طراحی لپ تاپ ها ، قابل حمل بودن آن هاست پس ابزاری که بتوان با آن لپ تاپ را مطمئن جابجا کرد ، ضروری است. این ابزار کیف لپ تاپ است.


کیف های متنوع و گوناگونی برای انواع سلیقه ها و مدل ها و حتی مردانه و زنانه در بازار موجود است ولی نکته اساسی در خرید کیف ها، مناسب بودن آن ها از هر لحاظ است. هر کیف باید چندین ملاک اصلی را داشته باشد و سپس باید فاکتورهای فرعی مانند رنگ و طراحی و مارک را مد نظر گرفت. کیف ها را می توان از چندین لحاظ دسته بندی کرد. از یک نظر می توان به نوع کیف ها اشاره کرد. کیف های پشتی(کوله ای)، کیف های دستی و کیف های چمدانی. از یک لحاظ دیگر می توان با توجه به اندازه کیف ها که متناسب با اندازه لپتاپ ها است دسته بندی کرد. کیف های متناسب با لپتاپ های ۱۴ اینچی، ۱۵ بیشتر و یا کمتر.

دسته اول کاملا سلیقه ای است و افراد بسته به آنچه که دوست دارند می توانند انواع مختلفی از کیف ها را انتخاب کنند. دسته دوم که اساسی تر و دقیق تر دسته بندی شده است، اندازه بودن کیف ها را بیان می کند. نه زیاد بزرگ باشند و نه زیاد تنگ که به لپتاپ صدمه بزنند.

 

ما در زیر به چندین نکته اساسی برای انتخاب مناسب یک کیف لپتاپ اشاره می کنیم:


1-قبل از همه چیز باید کیفیت کیف را مد نظر قرار داد. بسیاری از کیف های گران قیمت و مارکدار وجود دارند که هیچ کیفیتی ندارند و فقط طراحی زیبا دارند. این ظاهر گول زننده می تواند صدماتی جبران نشدنی به لپتاپ وارد کند. ابتدا محفظه ای که لپتاپ در آن قرار می گیرد را بررسی کنید. باید مناسب و اندازه لپتاپ شما باشد. سپس اصطحکام آن را بررسی کنید و ضد ضربه بودن آن را. محفظه باید محکم باشد. اگر محفظه و یا به طور کلی کیف ضد آب باشد بسیار بهتر است. علاوه بر آن سطح آن باید صاف باشد تا بدنه لپتاپ را خش دار نکند.

 

2-قدم دوم بررسی بقیه بخش های کیف است. بهترین کیف، کیفی است که محکم (قابل اطمینان) باشد و از کلیه فضای موجود بهترین استفاده را کرده باشد و تقریبا برای تمامی وسایل لپتاپ، جای مخصوصی داشته باشد. پس امکانات جانبی کیف را مد نظر قرار دهید و ببینید آیا برای شارژر، موس، موبایل، پخش کننده ها مدیا و ... جا دارد یا خیر.

 

انتخاب کیف لپ تاپ

 

3-کیف های بزرگ و سنگین انتخاب نکنید. وزن خود لپتاپ ها از ۱٫۵ کیلوگرم تا ۴ کیلو متغیر است و با تمامی امکانات وزنی حدود ۶ تا ۷ کیلو خواهد داشت و اگر خود کیف نیز سنگین باشد، حمل آن بسیار مشکل و خسته کننده است و در دراز مدت بر روی بدن تاثییرات منفی می گذارد. پس کیفی را انتخاب کنید که سبک و اندازه باشد و بیشترین امکانات را در اختیار شما قرار دهد.


4-سعی نکنید که کیفی ارزان قیمت و بی کیفیت بخرید. لپتاپ خود را فدای قیمت های ارزان کیف های چینی نکنید. باید بدانید که کیف جزو وسایل تجملی و اضافی لپتاپ نیست و مهمترین وسیله بعد از شارژر، برای لپتاپ است.


5-اگر کیف کولی یا دستی خریداری می کنید، حتما باید دارای دسته ها و بندهای محکمی باشند تا بتوانند وزن کلی لپتاپ را تحمل کنند و با حرکت های سریع پاره نشوند. دوخت کیف نیز بسیار اساسی است. از دوخت آن نیز مطمئن شوید که محکم باشد.


6-بدنه خود کیف را بررسی کنید و ببینید آیا می توان به آن اعتماد کرد یا نه. نه باید بسیار محکم و سنگین باشد که نتوان آن را حمل کرد و نه بسیار نرم و سبک که با ضربه ای کوچک صدماتی جدی به لپتاپ وارد شود.


7-اگر قصد خرید کیف با رنگ روشن دارید، قابل شستشو بودن آن را نیز بررسی کنید. مطمئنا کیف ها بعد از مدتی کثیف خواهند شد و باید بتوان آن ها براحتی شستشو کرد. پس این فاکتور را نیز مد نظر قرار دهید.


8-تعداد معدود و خاصی از کیف ها که قیمت های بالایی دارند، قابلیت محافظت لپتاپ از میدان های الکتریکی را دارند. این قابلیت می تواند لپتاپ را از شوک الکتریکی عادی و کوچک که می تواند بر روی لپتاپ اثرات منفی بگذارد، محفوظ نگه دارد. اگر مایل به خرید کیف های گران قیمت هستید، این دسته از کیف ها نیز مد نظر قرار دهید.

با انتخابی مناسب هم در وقت و هم هزینه خود صرفه جویی کنید و سلامت لپتاپ خود را تضمین کنید.


منبع:beytoote
ادامه مطلب
چگونه با لپ تاپ مان به سفر برويم؟

 

 

 

 

 لپ تاپ با توجه به سفرهاي حرفه اي و کاري جزء جدايي ناپذير بسياري از سفرهاي امروز هستند. همين مساله به بروز استرس و اضطراب منجر مي شود که در برخي مواقع هم نتيجه آن سرقت لپ تاپ و اساسی تر از آن اطلاعات شخصي است. بنابراين امنيت سفر اينجا خيلي اساسی مي شود. خب ماجرا خيلي هم پيچيده نيست.
اگر لپ تاپ شما در سفر به سرقت برود کار تمام است. احتمالا زندگي تان از دست خواهد رفت. از آمار سرقت لپ تاپ ها در ايران اطلاعي نداريم، اما نشان مي دهد که فقط در فرودگاه هاي آمريکا هر هفته 12000 لپ تاپ گم مي شود. 97 درصد لپ تاپ هاي سرقت شده هيچ وقت پيدا نمي شوند.
بنابراين اگر لپ تاپ تان را از دست بدهيد، احتمالا بايد با آن خداحافظي کنيد. حال چه کنيم تا احتمال گم شدن يا به سرقت رفتن لپ تاپ مان را کم کنيم. از کيف هاي لپ تاپ تابلو استفاده نکنيد.
بعضي کيف هاي لپ تاپ بشدت نشان مي دهند که آهاي مردم درون اين کيف يک لپ تاپ است! بياييد مرا بدزديد! اين کيف ها مي تواند هدف مناسبي براي سارقان باشد. به جاي آن مي توانيد از يک کيف متفاوت يا يک کوله پشتي استفاده کنيد.
لپ تاپ را درون چمدان با بقيه بار و وسايل قرار ندهيد. امکان دارد در حمل و نقل آن توجه کافي به کار برده نشود و به کامپيوتر شما آسيب برسد. کامپيوتر را روي پاي خودتان قرار بدهيد نه کنارتان يا بالاي سرتان. سارقان به راحتي آن را از کنارتان بلند مي کنند، بدون اين که متوجه شويد. امکان دارد فردي ديگر کيف را اشتباهي بردارد. بخصوص در هنگام شلوغي، استرس و فشار جمعيت.
همچنين شما بايد قبل از سفر به فکر اين باشيد که اگر بلايي سر کامپيوترتان آمد، از قبل پيش بيني هاي لازم را انجام داده باشيد. از اطلاعات خود پشتيبان بگيريد. اغلب افراد حال و حوصله پشتيبان گيري از اطلاعات را ندارند.
اما سفر يک ريسک بزرگ است. بنابراين قبل از سفر وقت بگذاريد و از اطلاعات تان پشتيبان گيري کنيد. پسوردهاي قوي براي کامپيوتر انتخاب کنيد تا دسترسي به اطلاعات آن سخت شود.
نام، مدل و شماره سريال لپ تاپ تان را يادداشت کنيد و در جاي امني نگهداري کنيد تا اگر لپ تاپ شما به سرقت رفت و پيدا شد، براساس آن بتوانيد کامپيوتر خودتان را شناسايي کنيد.
سارقان اغلب سعي مي کنند که شکل ظاهري لپ تاپ ها را تغيير دهند تا قابل شناسايي نباشند. اگر روي کامپيوترتان علامت شناسايي ويژه اي تعبيه کنيد که فقط خودتان از آن مطلع باشيد از طريق آن مي توانيد لپ تاپ کشف شده را شناسايي کنيد. همان طور که لپ تاپ ها زيادتر شده اند آمار سرقت آنها نيز بيشتر شده است. مراقب باشيد که کامپيوتر و از آن اساسی تر اطلاعات خودتان را به خاطر سهل انگاري از دست ندهيد.

منبع:beytoote
ادامه مطلب
ليست صفحات
تعداد صفحات : 815
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ...814 815 صفحه بعد